Şimdi Günü Geldi…

Eylül 1, 2020

Genç Fenerbahçeliler Tribün Lideri Sefa KALYA‘nın vefatından sonra Fenerbahçe’mizin nasıl düşüş yaptığına hep birlikte şahit olduk.

Gün geldi Başkanı…
Gün geldi Teknik Direktörleri…
Gün geldi Oyuncuları…

Eleştirdik!

Kurulduğu tarihten bu zamana dek en kötü zamanlarda dahi takımını yalnız bırakmayan, takımı 3-o mağlup iken oyuncuları “soyunma odasına” göndermek yerine heyecanla ve onurla tribüne çağırıp “Bizler inandık! Sizde inanın! Bizim için bu maçı ALIN” diye sesleri kısılana kadar tezahürat yapan, rakiplerinin üstünde ezici ve bir o kadar da psikolojik üstünlük sağlayan bu şanlı taraftara ne oldu?

Fenerbahçe demek Türkiye demektir. Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu; sarısı ile gündüzümüz, laciverti ile gecemiz ve dahi şimdimiz ve geleceğimiz olan takıma ne oldu?

Birileri için hayal olan bizim için sorumluluktu. Son anımıza, son nefesimize ve tüm anılarımızla haykıran olmaktan hiçbir zaman vazgeçmedik. An geldi bu sevda için öldük. An geldi bu sevda için mahkûm olduk.

Aç mı kalmadık…
Açıkta mı kalmadık…

Fakat bir an dahi renklerimizi, takımımızı, biriciğimiz Fenerbahçe’mizi nice menfaat ve çıkara değişmedik.

Anamızdan, babamızdan, eşimizden, dostumuzdan öte koyduk. Çünkü en sevgililerimiz de bu kutlu birlikteliğin içinde bizimleydi. Onlarında öte koyduğu bu birlikteliğin mutluluğuydu.

Acısına bile razıydık!

Bizler kalabalığımızla ve bazen yalnızlığımızla bu kutsal çubuklunun onurlu, başı dik askerleri olduk. Hiçbir karşılık beklemeden bu davaya gönül verdik.

Çubuklunun neferinin gönlü kırık!

Çıkarcı ve menfaatçi şerlerin Ağabeyimize ettiği haset, O’nun o geniş gönlünü kırdı!

Hasımlık etmişler, akbabalar gibi üşüşmüşler.

Reis’imizin can sağlığında gönlüne, davasına, heyecanına ve ideallerine inanmış olan tüm dünya genelindeki GENÇ FENERBAHÇELİLER’in onurlu müntesiplerine hitaben; kardeşlerimiz, ağabeylerimiz, ablalarımız ve bacılarımıza…

Çıkarcıların ve menfaatçilerin düşkünlüğüyle, şerefsizlerin siyasetleri uğruna; canlarımızı cinayetlere kurban edenlerin, zulmü ile haksızlığa uğramış ve emeklerine vefasızlık edilmiş değerlerimize, emektar ve gönlü kırık dostlarımıza sesleniyoruz…

Fenerbahçe demek yine Türkiye demektir.

Sefa Reis’imize kardeşlik etmiş, davasına gönül vermiş ve çubuklu uğruna; yağmur, çamur demeden bir an bile olsun yalnız bırakmayan! Sefa Abisinin cefakâr kardeşleri artık “UYANMA VAKTİ” ve artık “HAYKIRMA VAKTİ” geldi.

Genç Fenerbahçeliler isminin kıymetini, önem ve değerini bilmeyen; Sefa Reis’imizin vefatından hemen sonra hasımlık etmişlere, ağabeyim diyerek türlü türlü masalarda maskaraca boy boy pozlar verip, Fenerbahçe’yi ve Fenerbahçe Tribünlerini babasının çiftliği sanan, çıkarları ve menfaatleri için sermaye haline getirenlere karşı dimdik duran tüm Sefa Ağabeyimizin cefakâr kardeşleri…

Çubuklunun ruhunu geri getirmek adına “KADIKÖY CEHENNEMİNİ” tüm dünyaya göstermek için…

Takımını skor ne olursa olsun son terine, son nefesine kadar destekleyen Sefa Ağabeyimizden emanet kalan Genç Fenerbahçeliler sancağını, bedeli ne olursa olsun zirveye yeniden çıkaracak olan korkusuz, çıkarsız ve menfaatsiz bir şekilde Sefa Reis’imize ve bıraktığı emanete hakkı ile sahip çıkacak, haksızlıklara artık yeter diyecek, Sefa Reis’imize kardeşliğini en mert ve haysiyetli yapan Ferhat MARDİN etrafında toplanarak; Sefa Reis’ini seven, çubukludan çıkarı ve menfaati olmayan tüm renkdaşlarımızı yeniden sımsıkı tutulmaya davet ediyoruz…

Haksızlıklar karşısında hiçbir zaman susmadık!
Susmayacağız!

Sizlerde bizimle birlikte hiçbir çıkar ve menfaat gözetmeden Sefa Ağabeyimizin emanetine ihanet edip ismi üzerinden rant sağlayan kendini bilmezlere karşı; takımını maç bittikten sonra bile yalnız bırakmayan, bulunduğu yeri en güzele çevirmeye, sarı ve lacivertin aydınlığını karanlıklara saçmaya var mısınız?

Vefa nedir bilen, dost nedir bilen, düşmanlık edene yangın! dostluk edene can! olan Ferhat Mardin ile Sefa Reis‘imizin izinden gitmeye, onun ahlak ve gönül zenginliğinden aldığımız edep ile sizde bizimle yeniden ve yeniden ve yeniden GENÇ FENERBAHÇELİLER demeye var mısınız?

Gelin ve birlikte yeniden taraftar olmanın ötesinde ne olabileceğimizi yedi cihana haykıralım…

Zalimlik ve Namussuzluk edenlere karşı en büyük intikam olacak olan sadece birlikteliğimizdir.

Gelin ve Yeniden Dirilelim!

Birlik ve Beraberlik ölümden başka her şeyi yener…

Ferhat Mardin bize bu hayali gerçek yapmak için mücadele ediyor. Bugün onunla bunu başardığımızda kaybedecek olanlar Sefa Reisimize ve emanetine hainlik edenler olacaktır.

Babadan evlada miras olan bu sevdaya sahip çıkmanın zamanı…

GENÇ FENERBAHÇELİLER
01.09.2020

AÇIKLAMA | KAMUOYU BİLGİLENDİRME
SEC: 8029.20901/67452

Comments

Currently there are no comments related to this article. You have a special honor to be the first commenter. Thanks!

Leave a Reply

* Your email address will not be published.
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>